GOSTUJOČA PREDAVANJA ter DELAVNICA o krioprezervaciji in ugotavljanju genetske stabilnosti rastlinskega materiala (Dr. M. Elena González-Benito in Dr. Carmen Martín)

Na Oddelku za biologijo, FNM, v tednu od 4. do 8. Februarja 2013 preko Erasmus izmenjave gostimo profesorici Carmen Martín Fernández in Eleno Gonzáles-Benito. Prihajata iz Madrida, Španija (ETS Ingenieros Agrónomos, Universidad Politécnica de Madrid, Ciudad Universitaria s/n).

Profesorici se bosta 5. in 6. februarja 2013 predstavili z dve-urnima predavanjema:

Dr. M. Elena González-Benito:
1.- Plant Genetic Resources Ex situ Conservation
2.- Cryopreservation of in vitro plant material and seeds

Dr. Carmen Martín:
1.- Genetic and epigenetic stability in tissue culture and cryopreserved material
2.- Chrysanthemum: stability after cryopreservation

V praktičnem delu se nam bosta predstavili s krioprezervacijskimi in analitskimi metodami! V okviru te univerze deluje tudi »The UPM Seed Bank in Madrid (Spain)«, ki že od 1966 zbira semena divjih rastlinskih vrst. Več o njej boste izvedeli na spletni strani: http://www.bgci.org/resources/article/213/

Oddelek za biologijo - krioprezervacijaOddelek za biologijo - krioprezervacija

Prijave na delavnico sprejemata Terezija Ciringer ( Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ) in Sandra Zvonar ( Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript. ).
Točna ura izvedbe bo javljena v ponedeljek 4. februarja 2013!

Vljudno vabljeni!