Out of the Box seminar (doc. dr. Andrej Šorgo)

Out of the Box Seminarji predstavljajo predavanje z naslovom:

Kdaj bomo sprejeli gensko spreminjanje organizmov

Seminar bo vodil dr. Andrej Šorgo, predstojnik Oddelka za biologijo na FNM UM, visokošolski učitelj predmetnega področja Didaktika biologije in imetnik plakete »Inovativni učitelj leta« za poučevanje biologije na srednjih šolah.

Out of the Box Seminar bo v sredo, 28.3. ob 17h v Veliki dvorani UM.

Na seminarju bomo na primeru genetskega inženiringa spoznali, kaj in kako bo potrebno učiti bodoče generacije, da bodo sprejemale boljše odločitve, kot jih sprejemamo danes. Predstavljena bo didaktika področja, ki je z napredkom tehnologije vedno bolj aktualno, in sicer je to poučevanja t.i. družbeno-znanstvenih tem. Veliko teh je v okoljevarstvu in zdravstvu, kjer je razlaga v domeni naravoslovnih ved, odločitve pa se sprejemajo v domeni družbenih in humanističnih ved.

alt

Prosimo vas, da se na seminar pravočasno prijavite preko spleta (lahko tukaj/Prijava), da si zagotovite sedež. Vstop je prost.